Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas 20 vitesh, PS-ja fiton zgjedhjet në Vorë, Veliaj i entuziazmuar: Retorika me prerje duarsh nuk shkoi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka shpallur fitoren edhe në Vorë.

Ai ka deklaruar se kanë marrë fitoren me 54% të votave, pas 20 vitesh në këtë bashki. Gjatë fjalës së tij, Veliaj falenderoi të gjithë ata që i kanë besuar PS-së dhe u shpreh se do të punojnë njëlloj edhe për ata që kanë mendim kundër.

“Pas 20 vitesh sot Partia Socialiste ka fituar në Vorë me 54%. Dua të falenderoj të gjithë qytetarët e Vorës që zgjodhën ndryshimin, zgjodhën që të provojnë diçka ndryshe.

Ne do t’iu shërbejmë të gjithave njësoj dhe kjo retorikë me prerje duarsh nuk shkon.

Të gjithë ata që mendonin që Vorën e kishin në xhep, të gjithë ata që mendonin se do varnin xhaketa në Vorë.

Di t’iu them edhe atyre që mendojnë ndryshe nga ne se do t’iu shërbejmë njësoj me shumë përulësi. Do të jemi si në bashki ashtu edhe në Parlament për t’iu shërbyer të gjithëve”,- tha Veliaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img