Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Pas 11 vitesh, kriza prek dhe ujin në Elbasan, UK kërkesë për rritjen e çmimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërmarrja e ujësjellës kanalizimeve në Elbasan i ka bërë kërkesë ERRU të rrisë me të paktën 4 lekë çmimin e metër katrorë të ujit për konsumtatorët dhe 25 lekë për biznesin.

Zv administratori Julian Dervishi tha se rritja e çmimit të ujit nuk synon të prekë xhepat e qytetarëve, por të mbulojë kostot operative të ndërmarrjes.

Edhe pse rritja e faturës së ujit në Elbasan nuk do ta kalojë 10 përqind të vlerës aktuale qytetarët kanë reaguar të revoltuar duke thënë se kjo do të rëndojë në xhepat e tyre.

Hera e fundit që çmimi i ujit të pijshëm u rrit në Elbasan ka qënë 11 vite më parë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img