Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
27 %
3.1kmh
40 %
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Party “i egër” me miqtë në shtëpi, kryeministrja e Finlandës mes polemikave për të dhënë dorëheqjen pas videove private

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrja e Finlandës Sanna Marin e gjen veten në qendër të polemikave pasi një video e festës së saj me miqtë e saj u shfaq në internet të mërkurën vonë. Videoja, tashmë virale në rrjetet sociale, e tregon atë duke pirë dhe duke bërë festë në rrjetet sociale.

Ndërsa disa përdorues të mediave sociale i cilësuan veprimet e Marin si “të lezetshme”, shumë të tjerë e panë atë si të papërshtatshme për një kryeministre. 36 vjeçarja Sanna Marin shërben si kryeministre e Finlandës që nga viti 2019.

Në videon, e cila duket se është postuar për herë të parë në Instagram Stories, Marin shihet duke pirë me një grup miqsh, ndërkohë që kërcen dhe këndon së bashku me këngët e reperit finlandez Petri Nygrd dhe këngëtarit pop Antti Tuisku.

Sipas gazetës Iltalehti, këngëtarja Alma, influencuesja Janita Autio, prezantuesja televizive Tinni Wikström, YouTuber Ilona Ylikorpi, prezantuesja e radios Karoliina Tuominen, stilistja Vesa Silver dhe deputetja Ilmari Nurminen nga Partia Social Demokrate e Marin, janë ndër personazhet publike finlandeze që shihen në video.

Kjo nuk është hera e parë që Sanna Marin e gjen veten në qendër të vëmendjes. 36-vjeçarja, liderja më e re ndonjëherë e Finlandës, është përballur me kritika për vizitat në klube dhe festivale shumë shpesh. Pasi ra në kontakt me një rast Covid vitin e kaluar, Marin u detyrua të kërkonte falje që qëndroi jashtë vonë në një klub.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img