Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Partizani vazhdon “agjerimin”, 6 takime pa fitore ndaj Tiranës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partizani nuk njeh fitore në “Air Albania”, Tirana arkëton triumfin e radhës në derbi. Ndeshja u vulos nga 2 golëshi i Redon Xhixhës, e përfunduar me shifrat 0-2. Bardheblutë luajtën me 10 lojtarë për pjesën më të madhë të takimit.

Partizani tentoj të reagoj me Skukën dhe Da Silvën por çdo gjë ndalej nga Bekaj. Gardiani bardheblu bëri një paraqitjë të shkëlqyer në këtë takim. Vlen për t’u përmendur që derbit të kryeqytetit nuk i mungoj asgjë në këtë takim, duke nisur nga atmosfera e tifozerisë dhe duke vijuar me kartonat e kuq, penallti dhe golat.

Më shumë
spot_img


spot_img