Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Partizani në zi, shuhet “Nderi i Kombit” Sulejman Maliqati

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shuhet në moshën 94 vjeçare legjenda e portës së Partizanit Sulejman Maliqati.

Heroi i Leipzig dhe mbrojtësi i sigurtë për katërkëndëshin e Kombëtares dhe Partizanit në vitet 1950- 1964. I dekoruar me shumë tituj si “Nder i Kombit” apo “Mjeshtër i Merituar i Sportit”.

Sulejman Maliqati do të mbahet mend gjatë për kontributin e dhënë ndër vite si fubollist, trajner apo dhe kuadër i edukimit fizik.

Më shumë


spot_img

spot_img