Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Partizani në palestër për muskujt, “koktejl” fizik për Apoloninë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngarkesë e madhe fizike ka qenë në program këtë javë për futbollistët e Partizanit që do të kenë një test në dukje të lehtë në fundjavë. Palestër dhe shtanga ka qenë “koktejli” i rezervuar nga trajneri Shpëtim Duro për ndeshjen që do të luajë ndaj Apolonisë.

Demat e Kuq kanë rinisur përgatitjet me intensitet maksimal në prag të sfidës për javën e 20-të ndaj myzeqarëve ditën e shtunë. Pas një dite pushim të akorduar nga traineri Duro dhe stafi teknik të kuqtë i janë rikthyer stërvitjes intensive me dy seanca stërvitore.

Ekipi zhvilloi përgatitje të karakterit fizik në ambientet e palestrës dhe më pas iu drejtuan kompleksit sportiv “Tirana Internacional” në Pezë ku gjithashtu u analizua edhe ndeshja e zhvilluar ditën e Dielë ne Laç. Gjendja fizike e lojtarëve paraqitet optimale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img