Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Partitë dorëzuan listat e kandidatëve, reagon Celibashi: Po verifikohen formularët e vetëdeklarimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2229cfd5cb018b103ca964d29785f859

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi thotë se menjëherë pasi partitë politike kanë dorëzuar listën e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit, kanë filluar verifikimet e dokumentave.

Ai me anë të një postimi në “twitter” shkruan se verifikimi i formularëve të vetëdeklarimit (dekriminalizimi) po bëhet në bashkëpunim me DPGJC dhe Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve.

“Menjëherë pas dorëzimit të listave shumemërore nga subjektet zgjedhore, KQZ ka filluar verifikimin e dokumenteve të kandidimit. Verifikimi i formularëve të vetëdeklarimit (dekriminalizimi) po bëhet në bashkëpunim me DPGJC dhe Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve” thotë ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img