Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Partia Socialiste zgjedh kryetarët e rinj në 61 bashki, 28 degë do drejtohen nga gratë (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste ka zgjedhur sot 61 kryetarët e rinj të degëve në të gjithë vendin.

Emrat janë përzgjedhur pas një procesi të disa ditor konsultimi, dhe vendimi përfundimtar është marrë sot në mbledhjen e kryesisë së Partisë Socialiste, ku i pranishëm ka qenë edhe kryetari i kësaj force politike, kryeministri Edi Rama.

albsig

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se 28 nga degët e PS do të drejtohen nga gra. Në garë ishin 561 kandidatë, mes të cilëve 30% gra dhe vajza.

Pas përzgjedhjes së kryetarëve të rinj, PS do të vijojë me procesin e përgatitjes për betejën e ardhshme zgjedhore, duke përzgjedhur edhe sekretarët organizativë.

Emrat e kryetarëve të rinj të degëve të PS:

Qarku Shkodër- Ilmi Lakti Mirela Petani
Malësi e Madhe- Lulzim Zare
Vau i Dejës- Kristian Shkreli
Puke- Anjeza Dodën, Pajtim Zeqiri
Fushë Arrës- Ervin Doda
Kukës- Anila Sokoli, Besmir Ramallari
Bashkia Has- do të përsëritet procesi
Tropojë- Egzon Bashkurtaj
Dibër- Alma Selame, Daniel Gjure
Bulqizë- Albion Gjini, Festime Mjeshtri
Klos- Armando Gjini
Mat- Hasan Pasha, Lindita Barçi
Durrës- Luan Zaza
Krujë- Redon Roshi
Shijak- Fatmir Koçi
Tiranë- Erion Veliaj
Kamëz- Rebeka Sulejmani
Vorë- Endrisa Haxhiu
Kavajë- Marinela Hajdiaj, Shpend Baromet
Rrogozhinë- Lutfi Hashari
Elbasan- Ardit Demiri, Amira Urupi
Belsh- Maringlen Bali
Cërrik- Tomorr Zaimaj
Peqin- Bukurosh Maçi
Gramsh- Enis Zani
Librazhd- Fatbardha Qatja
Përrenjas- Haxhi Çollaku
Berat- Valbona Zylyftari
Dimal- Adelina Vangjeli dhe Albana Kora

Kuçovë- Gentjan Qafoku, Renata Baçi
Polican- Erjon Zylyftari, Sara Satka
Skrapar- Edmond Omeri dhe Xhanina Kushova
Pogradec- Erion Thëngjilli
Maliq- Orlind Demollari, Rudina Brego
Korçë- Anxhela Tao dhe Petrika Tollfuçi
Devoll- Genti Lakollari dhe Zerina Sinani
Pustec- Kateriana Ago, Sandri Nikolla
Kolonjë- Eraldo Xhelili
Gjirokastër- Gentjan Llogo dhe Mihare Lapa
Dropulli- Kristo Vorsane
Libohovë- Dhurata Demiri, Jani Memo
Përmet- Ervin Tuçi
Këlcyrë- Hodjan Selmani
Memaliaj- Edmonda Harizi
Tepelenë- Dino Selimi, Kleona Bahja
Vlorë- Admir Malaj
Selenicë- Nertil Bellaj
Himarë- Rispërsëritje të procesit
Delvinë- Izet Sinaj
Finiq- Thoma Kallojeri
Sarandë- Elron Gjoni
Konispol- Kristo Mallanezo
Lezhë- Florian Gjini
Kurbin- Benard Palaj
Mirditë- Marjana Prenga, Reunar Kolaj
Fier- Adela Hysenaj, Ramion Kurti
Lushnje- Merjeme Dervishi, Erges Krakulli
Divjakë- Agim Maka
Patos- Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj
Roscovec- Ripërsëritje të procesit
Mallakastër- Zamir Malasi

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img