Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Partia Socialiste thellon diferencën në Tiranë, të majtët “hidhen” në sulm për mandatin e 19-të

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste ka thelluar diferencën e votave me Partinë Demokratike në Tiranë. Deri më tani janë numëruar 859 nga 1243 qenra votimit, ku PS ka arritur të marrë 156.122 vota, ndërsa PD 124.211.

Deri më tani PS ka arritur të marrë 18 deputetë, PD 15 mandate dhe LSI 2 deputetë, ndërkohë që një mandate do t’i takojë edhe PSD-së.

Mandati i fundit do të diskutohet mes PS dhe PD, ku socialistët kërkojnë mandatin e 19-të, që përkon me Pandeli Majkon, ndërkohë PD kërkon të mbrojë mandatin e Oriola Pampurit, e renditur e 15-ta në listën e PD-AN.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img