Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Partia Socialiste nuk humb kohë, dorëzon në KQZ listën e korrigjuar të kandidatëve për deputetë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

99c5e2562fb0608da33252a3d1082598

Ditën e djeshme Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i kthehu listat e kandidatëve për korrigjim 6 subjekteve politike, mes të cilave edhe Partisë Socialsite dhe koalicionit PD-Aleanca për Ndryshim.

Partia Socialiste nuk ka humbur kohë dhe ka dorëzuar ditën e sotme në KQZ listat e korrigjuara të kandidatëve. PS pati probleme me dokumentacionin për shkak të mosrespektimit të kuotës gjinnore në renditjen e kandidarëve për deputetë në qarkun e Elbasanit dhe mangësi në plotësimin e formularëve të dekriminalizimit të 4 kandidatëve për deputetë.

Ndërkohë Partia Demokratike kishte më shumë probleme në lista, pasi nuk kishte respektuar kuotën gjinore në Tiranë dhe Korçë, kishte mangësi në dokumentacion dhe në 11 qarqe ishte tejkaluar numri i kërkuar i kandidatëve për deputetë.

KQZ u ka lënë 5 ditë kohë partive politike për të korrigjuar listat e tyre dhe për t’i depozituar ato sërish.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img