Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Partia ka rrëshqitur në nivel tjetër”/ Eno Bozdo: Në këto momente PD ka dy rrugë, ringritjen ose të futet në një luftë të brendshme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Eno Bozdo ka deklaruar se Partia Demokratike ka dy rrugë në këto momente, ose të ringrihet ose të futet në një luftë të brendshme të saj.

Ai tha se Kuvendi Kombëtar i PD duhet të mblidhet, pasi mund të shihet si një ringritje për partinë, ndërsa shtoi se kjo forcë politike ka

Bozdo: Ajo që e kam thënë në mblehdjet e kryesisë, është se PD pas 25 prillit kishte një problem shumë të madh se kishte pakënaqësi brenda saj.  Edhe sikur Berisha dhe Basha të ishin bashkë sot, do të kishim probleme me partinë. Ne po shkojmë drejt një kuvendi kombëtar të PD.

Tani PD ka dy rrugë ose të ringrihet ose të futet potencialisht në një luftë të brendshme të saj. E mirëpritur do të ishte një dorëheqje e Bashës sot. Kuvendi i PD duhet të mbahet në një klimë tjetër, e rëndësishme është që demokratët të mblidhen dhe të shihet mundësia për të ringritur partinë. PD ka hyrë në një gjumë, PD ka rrëshqitur në një nivel tjetër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img