Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Partia e qendrës së djathtë GERB drejt fitores së zgjdhjeve në Bullgari, rezultatet e deritanishme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia e qendrës së djathtë GERB me ish-kryeministrin Bojko Borisov është drejt fitores së zgjedhjet parlamentare në Bullgari.

Ai ka rritur të fitojë deri më tani 25.4% të votave, nga 99% e votave të numëruara deri më këto momente.

Partia e qendrës kundër ryshfetit, ishte e dyta, me 20.2%, në sondazhet e katërta kombëtare në vendin e Bashkimit Evropian në më pak se dy vjet.

Rezultatet përfundimtare zyrtare që do të shpallen të enjten pasi pritet të numërohen dhe voto që vijnë nga bullgarët që jetojnë jashtë vendit.

Më shumë
spot_img
spot_img