Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Partia e Lirisë thirrje qytetarëve: Në mbrojtje të atdheut! Nesër bashkohu edhe ti në protestë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Opozita pritet të mbajë nerës protestën e parë kombëtare, ndërsa anëtarët e forcave politike organizatore PD dhe PL, po bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, thotë se qytetarët duhet t’i bashkohen protestës ditën e nesërme në orën 16:00, ndër të tjera kundër çmimeve e taksave të larta.

Mesazhi i Blushit:

Në mbrojtje të Atdheut!

Në mbrojtje të familjes shqiptare!

Në mbrojtje të ekonomisë së lirë pa monopole!

Në mbrojtje të të drejtave kushtetuese!

Për Lirinë kundër Rilindjes së varfërisë!

Për Lirinë kundër taksave të larta!

Për Lirinë kundër çmimeve të larta!

Për Lirinë kundër shpopullimit!

Nesër, ora 16.00, bashkohu edhe ti në protestë për një Shqipëri që u përket të rinjve!

Më shumë


spot_img
spot_img