Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Partia Demokratike përjashton deputetin e saj, theu vendimin sot në Kuvend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3b81d0fc74228db13aed17053162a15e

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka përjashtuar mbrëmjen e sotme deputetin Mhill Fufi.

Mësohet se vendimi është marrë pak çaste më parë, ndërkohë që në Newsbomb.al u publikua lajmi se Fufi ishte deputeti i vetëm demokrat që votoi në Kuvend projektligjet për krjimin e KLGJ dhe KLP.

Partia Demokratike braktisi sallën kur në votim u hodh ky projektligj, por Mhill Fufi qëndroi në Kuvend duke votuar së bashku me mazhorancën në favor. 

Lexo edhe: Mazhoranca miraton ligjet për KLP dhe KLGJ, opozita braktis sallën por një demokrat surprizon duke qëndruar dhe votuar pro

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img