Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Partia Demokratike padit për shpifje kryebashkiakun Erion Veliaj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9d9a6d38e808e39c762bf9f1b03e6626

Partia Demokratike dorëzon padi për shpifje ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj.

Sipas PD, kryebashkiaku Veliaj ka bërë akuza të përsëritura kundër Lulzim Bashës me qëllim përfitimin elektoral.

Në padinë penale argumentohet se Veliaj, si drejtues i fushatës së PS për Tiranën, ka bërë 3 akuza konkrete ndaj Bashës, të cilat demokratët i konsiderojnë shpifje dhe përfshijnë akuzat se 1) kryedemokrati është bërë me 4 shtëpi pas tërmetit të 26 nëntorit; 2) se Basha ka përfituar gjatë periudhës së fatkeqësisë së tërmetit dhe 3) se ka ndërtuar pa leje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img