Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Partia Demokratike nënshkruan marrëveshje me Sindikatat e Pavarura, Paloka: Do të zbatohet sapo PD të marrë drejtimin e vendit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Partia Demokratike dhe Bashkimi i Sindikatave të Pavarura Shqiptare kanë firmosur një marrëveshje për zgjidhjen e disa problemeve kyçe të punëtorëve.

Sipas nënkryetarit të PD-së, Edi Paloka, kjo marrëveshje do të zbatohet sapo Partia Demokartike të marrë drejtimin e vendit me votën e të gjithë shqiptarëve.

Pikat kryesore të kësaj marrëveshje janë: rritja e pagës minimale në 300 euro, riorganizimi dhe vendosja e ministrisë së punës, rishikimi i statusit të minatorit, heqja e akcizës së naftës, ngritja e pensioneve dhe ngritja e pagave të punonjësve të arsimit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img