Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Partia Demokratike i frikësohet vjedhjes së votave, ngre Task-Forcë për zgjedhjet: Janë 200 vullnetarë, do lëvizin në gjithë Durrësin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

97c05dd8f9c57939cc6b00fa9695507a

Partia Demokratike në Durrës ka ngritur një Task-Forcë për të mbrojtur votat e zgjedhësve të qytetit bregddetar. Kështu është shprehur sot kandidati demokrat për Durrësin Ferdinand Xhaferri.

“Kemi Task Force në Durrës. Janë 200 vullnetarë që do lëvizin në çdo cep për të mbrojtur dhe për të ndëshkuar. Po instalojmë teknologjinë për të gjurmuar dhe garantuar të drejtën tonë. Njëra palë është portretizuar si njëra palë që vjedh votën dhe palën që mbron votën”, tha ai në A2.

Sipas tij, kjo nismë vjen si një nevojë për të mbrojtur votën. “Partia Demokratike ka nxjerrë leksionet e saj dhe ka marrë masat për të mbrojtur votën.”

Xhaferri shpreson se baza e Partisë Demokratike në Durrës do të marrë 8 mandate.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img