Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Partia Demokratike i bën thirrje KQZ-së: Zbatoni ligjin dhe mos regjistroni Tom Doshin në zgjedhje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eed46b141f0c42f2bd2439c09b2626c1

Partia Demokratike i ka bërë thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të mos e regjistrojë Tom Doshin në zgjedhjet e 25 Prillit.

Përmes një njoftimi zyrtar, PD shkruan se KQZ duhet të zbatojë ligjin, pasi Doshi është subjekt i ligjit të dekriminalizimit.

“Tom Doshi është subjekt i ligjit të dekriminalizimit dhe ai nuk mund të marrë pjesë në zgjedhje. Në kuptimin e ligjit të dekriminalizimit, neni 2, Tom Doshi ndalohet të kandidojë, pasi ai është i dëbuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Urdhri i Sekretarit Amerikan të Shtetit ia ndalon atij hyrjen në SHBA, duke përbërë shkak ligjor për ndalimin e kandidimit të Tom Doshit në zgjedhjet e 25 Prillit 2021.

PD i bën thirrje KQZ të zbatojë ligjin dhe të marrë këtë vendim, në interesin më të mirë të vendit dhe qytetarëve shqiptarë”, thuhet në njoftim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img