Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Parodistët e Vlorës, aktorja dhe trajneri, Qeveria jep pension të posaçëm për disa artistë (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria ka miratuar ditën e djeshme dhënien e pensionit të posaçëm për disa figura të njohura për artin shqiptar, sportin, kulturën etj.

Në Fletoren Zyrtare shihen 8 emra që kanë përfituar pension të posaçëm. Në emrat që përfitojnë pension të posaçëm janë: Drande Xhaj, Besnik Çinari, Aleksandër Peçi, Mane Lumani, Agron  Hamo, Afrim Agalliu, Et’hem Kaso dhe Spiro Kolekën.

E plotë:

Per shpalljen  e procedurës  së  aplikimit  për  plotësimin  e  vendit vakant gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Shqipërisë677Vendim i Këshillit të Ministrave nr. 3, datë 13.1.2022

Për dhënie shtese pensioni të posaçëm shtetëror znj. Drande Pjetër Xhaj…………………………………………………………………………………………………677Vendim i Këshillit të Ministravenr. 4, datë 13.1.2022

Për dhënie shtese pensioni të posaçëm shtetëror z. Et’hem Mehmet Kaso………………………………………………………………………………………………..677Vendim i Këshillit të Ministravenr. 5, datë 13.1.2022

Për dhënie shtese pensioni të posaçëm shtetëror z. Besnik Ramadan Çinari……………………………………………………………………………………………….678Vendim i Këshillit të Ministravenr. 6, datë 13.1.2022

Për  dhënie  shtese  pensioni  të  posaçëm  shtetëror  z.  Afrim  Kujtim Agalliu……………………………………………………………………………………………..678Vendim i Këshillit të Ministravenr. 7, datë 13.1.2022

Për dhënie  shtese  pensioni  të  posaçëm  shtetëror  z.  Mane  Hairi Lumani……………………………………………………………………………………………678Vendim i Këshillit të Ministravenr. 8, datë 13.1.2022

Për  dhënie  shtese  pensioni  të  posaçëm  shtetëror  z.  Agron  Rahim Hamo……………………………………………………………………………………………678Vendim i Këshillit të Ministravenr. 9, datë 13.1.2022

Për  dhënie  shtese  pensioni  të  posaçëm  shtetëror  z.  Spiro  Gjergji Koleka……………………………………………………………………………………………679Vendim i Këshillit të Ministravenr. 10, datë 13.1.2022

Për  dhënie  shtese  pensioni  të  posaçëm  shtetëror  z.  Aleksandër Thanas Peçi……………………………………………………………………………………..679Vendim i Këshillit të Ministravenr. 11, datë 13.1.2022

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img