Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Parlamenti mish-mash akuzash e kundërakuzash, por ministrja Harito, e ka me nge, me kufje për muzikë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti në ditën e parë të punës është përdorur si një arenë debati shumë të madh mes mazhorancës dhe opozitës, por jo të gjithë ministrat kanë vendosur të dëgjojnë se çka për të thënë opozita. 

Kështu, kryeministri Rama u largua në një aktivitet tjetër menjëherë pas votimit për heqjen e imunitetit të Armando Prengës.

Ndërsa ministrja e Inovacionit Milena Harito, pikërisht në momentin që Berisha është duke folur në Kuvend, ka zgjedhur që të vërë kufjet…dhe ndoshta të dëgjojë muzikë. Dhe kështu, ministrat janë shumë të vëmendshëm për opozitën. 

Më shumë

spot_img