Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Parlamenti Europian miraton raportin për t’i dhënë menjëherë Ukrainës statusin e vendit kandidat në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti Evropian ka miratuar sot me 529 pro, 45 kundër dhe 14 abstenime, raportin në të cilin kërkon t’i jepet menjëherë statusi i vendit kandidat në BE, Ukrainës dhe Moldavisë.

Ky raporti tregon gjithashtu vullnetin e Dhomës për t’i dhënë statusin Gjeorgjisë, pasi të jenë përfunduar reformat e nevojshme.

albsig

spring

Deputetët deklarojnë se “në kontekstin e luftës brutale ruse të agresionit kundër Ukrainës, kjo zgjedhje do të tregonte lidership, vendosmëri dhe largpamësi”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img