Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Parku i Liqenit, plani që ka për nesër shoqëria civile

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5e2d3b41ec6d1f3ab30216caf56c396b

Mbrojtja e Parkut të Liqenit. Kjo është kauza e pandryshueshme dhe prej së cilës nuk ka ndërmend kurrsesi të heqë dorë shoqëria civile.

Për ditën e nesërme, në orën 12:00 është menduar një tjetër formë proteste. Shoqëria civile do të vendoset me çadra te Liqeni.

“Arrroganca e bashkisë po shkatërron parkun, parku po shkatërrohet pa dokument ligjor, pa mbështetjen qytetare . Mbrojtja e tij është detyrë urgjente”, shprehen përfaqësuesit e shoqërisë civile.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img