Hapësire reklamuese

Aktualitet

Parku i Divjakës me pagesë, banorët përplasen me policinë, marrin përpara kabinën dhe traun

Shkruar nga Newsbomb
Parku i Divjakës me pagesë, banorët përplasen me

Vijojnë përplasjet mes policisë dhe banorëve, të cilët kundështojnë vendosja e kabinës dhe e traut në parkun Divjakë-Karavasta.

Banorët janë përplasur me policinë dhe turma e protestuesve mori para dhe hoqi kabinën e traun që ishte vendosur në rrugë.

Protestuesit janë shprehur se është e papranueshme të paguajnë për parkun, por edhe për të shkuar në plazh, pasi kër të shkuar në det duhet të kalojnë nga rruga ku është vendosur traun.

Hyrja e vizitorëve në parkun kombëtar Divjake-Karavasta tashmë do të jetë më pagesë. Ata do të duhet të paguajën tarifën prej 150 lekë të reja për të hyrë në park.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese