Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Parkoi mjetin në vijat e bardha, gjobitet efektivi i Policisë në Lezhë

Lajme të ngjashëm

Një efektiv Policie në Lezhë është gjobitur, pasi u publikua  në rrjetet sociale një foto e automjetit të tij të loguar, të parkuar në vijat e bardha. Pa verifikimeve,  uniformat blu të Lezhës  bëjnë me dije se kanë ndëshkuar me 2 mijë lekë gjobë policin i cili ka shkelur rregulloren.

Polici është gjobitur për shkeljen rrugore “Ndalimi i qëndrimit dhe pushimit të mjeteve”, parashikuar nga neni 156/1/g i Kodit Rrugor

Gjithashtu, ndaj punonjësit të Policisë, inspektor A. D. njoftohet se ka filluar ecuria disiplinore, për shkelje dhe cenim të imazhit të Policisë së Shtetit, bazuar në Rregulloren e Policisë së Shtetit, miratuar me VKM nr.750, datë 16.09.2015.


Më shumë