Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Parcelat me hashash çojnë “shtetin” në Nikël, dhjetëra forca policie “zbarkojnë” në rrethinat e Krujës (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetëra forca Policie kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në Nikël, për goditjen e paligjshmërisë në fushën e kultivimit të drogës, shkruan newsbomb.al. Dyshime për ekzistencën e disa parcelave me kanabis kanë bërë që furgon dhe makina policie të shkojnë sot në rrethinat e Krujës.

Edhe disa ditë më parë Forcat Speciale RENEA dhe FNSH, vetë drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit morën pjesë në një operacion dy ditor në zonën e Niklës, ku u arrestuan 16 persona dhe u shkatërruan disa parcela të mbjella me drogë.

Forca të shumta policie nga Durrësi janë nisur sot drejt Niklës, të ndihmuara në terren dhe nga efektivë të policisë lokale. Zona e Niklës dhe rrethinat e Krujës kanë qenë përherë pjesë e operacioneve të Policisë, për shkak të kultivimit të drogës por dhe personave me precedent të theksuar kriminal që fshihen në këto zona.

Policia e Shtetit pritet që të japë njoftim zyrtar për këtë operacion të papritur në Nikël.

Lexo edhe: Mes tyre edhe një grua, kush janë 16 të arrestuarit në Krujë, Ardi Veliu në vendngjarje

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img