Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

Parashikon tensionim pas zgjedhjeve? Rama: I druhem vetëm Zahos dhe vetes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë për “Real Story” për incidentet e fundit në vend, që fatkeqësisht mund të zgjasin në kohë dhe hapësirë.

Sa i përket ngjarjes së Elbasanit, i pyetur për informacionin se në makinën pa targa të viktimës kishte para dhe karta identiteti Rama tha se kjo është ta vrasësh tjetrin dhe të mos e lësh të shkojë në botën tjetër pa e marrë zvarrë dhe njëherë.

Pyetje: A parashikon tensionim të situatës pas zgjedhjeve?

Rama: Unë nuk i druhem asgjëje. I druhem vetëm Zahos dhe vetes. Dhe Zotit patjetër, por kjo është shumë personale. Shqipëria është në një sprovë të madhe karakteri. Shqiptarët janë në një sprovë karakteri, nëse do e shohin në sy të ardhmen. Duhet të marrim përsipër të bëjmë mundimi ne nevojshëm dhe t’ia dalim apo do t’i biem shkurt dhe rrugët e shkurtra e kanë nxjerrë gjatë këtë popull dhe pastaj do t’i bien kokës me grushte kur të zgjodhën dhe të shikojnë në çfarë humnere tjetër ka rënë.

spot_img

Më shumë

spot_img