Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Parashikimi “i zi” i Myslym Murrizit për PD: Do të degdiset si mos më keq nëse emërohen njerëzit që lëpihen më shumë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Myslym Murrizi ditën e sotme ka folur mbi situatën politike në vend ku ka listuar disa arsye dhe mënyra se si Partia Demokratike duhet të ndryshojë që të mos humbë totalisht.

Sipas Murrizit kjo parti fillimisht duhet të kthejë moralin tek vetja dhe më pas besimin te qytatrët. 

Për të dalë nga e gjithë kjo situatë krize në të cilën ndodhet, Murrizi thotë se duhet të emërohen persona të cilët kanë “vlerë” dhe jo ata “që lëpihen më shumë”.

 “Do degdiset nëse nuk bëhet sic ka emrin, jo të emërojë individë që nuk kanë asnjë vlerë, njerëz që lëpihen sa më shumë.

Duhet të kthejë besimin tek qytetarët, duhet të kthejë moralin tek vetja fillimisht. PD duhet të respektojë garën brenda saj.

Braktisja e Kuvendit dhe mos marrja pjesë në zgjedhjet lokale iu kthye në bumerang, i bëri shumë dëm vetë partisë,” tha Murrizi në “Zona Zero”.

Më shumë
spot_img
spot_img