Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:28 19-03-2019 Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Moti i kthjellët dhe vranësirat të lehta e kalimtare dominojnë në pjesën më të madhe të territorit gjatë paradites.

Por pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash të shpeshta, më të dukshme paraqiten në verilindje dhe juglindje duke gjeneruar reshje të pakta shiu në këto rajone.

Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi 30m km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes duke luhatur vlerat ditore nga 2 gradë deri në 22 gradë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shtruar prej ditësh në spital, ndahet nga jeta bilbili i ahengut shkodran, Shyqyri Alushi
Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, Policia e Durrësit shoqëron 11 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012871980667114
array(1) { ["section"]=> string(56) "parashikimi-i-motit-zbuloni-si-pritet-te-jete-sot-156998" }