Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Parashikimi i motit: Temperatura deri në minus 7°C në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c9472a60e0004fc9f84b16e0eeb48c7a

Prej mbrëmjes së djeshme vendi është përfshirë nga moti i paqëndrueshëm me erë të fortë dhe rreshje të dendura shiu.

Sipas parashikimeve, një situatë e tillë do të vijojë përgjatë gjithë javës. Autoritetet shqiptare kanë dhënë alarmin se për të paktën 4 ditët e ardhshme rreshjet do të vijojnë.

Ndërsa disa prej sajteve më të njohura në internet, parashikojnë se në fund të javës temperaturat në kryeqytet do të arrijnë deri në minus 7 gradë celcius.

Më konkretisht, në datën 14 shkurt, temperatura në kryeqytet do varjojë mes 5°/-7°, raporton newsbomb.al.

Temperatura më e ulët në Tiranë është shënuar më 15 janar të 1968 kur arriti në -9.9°C.

fsdgfsdgsdg.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img