Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Parashikimi i motit, sot reshje shiu dhe bore në këto zona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë në të gjithë territorin, ku më të dukshme janë në ekstremin Verior dhe Perëndimor, të cilat do të gjenerojnë reshje shiu dhe dëbore.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja sjellin zhvendosjen e vranësirave në zonat Jugore dhe Juglindore, ku reshjet do të jenë me intensitet deri mesatar.

Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img