Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Parashikimi i motit: Sot, priten reshje shiu në veri dhe në qendër të vendit; në lartësitë mbi 800m do ketë dëborë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

730806bd4e030f495c385caf9d23fce9

Ditën e premte (sot) moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Reshjet e izoluara të shiut do të jenë prezente gjatë mesditës me intensitet të ulët, dhe do të përfshijnë veriun e qendrën e vendit.

Dëborë e dobët parashikohet në lartësitë mbi 800m në veri, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Era parashikohet të fryjë verilindje-perëndim e lehtë e hera-herës mesatatre kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Valëzimi në dete do jetë i forcës 4 dhe 5 ballë. Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore -3°C deri në 9°C;

– zonat e ulëta 1°C deri në 14°C;

– zonat bregdetare 3°C deri në 14°C.

Më shumë

spot_img
spot_img