Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Parashikimi i motit për sot: Reshje shiu në gjithë vendin, në lartësitë mbi 600 metra do ketë dëborë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

78c89ca462a7b353da8a2a2f0fe37104

Për ditën e mërkurë (sot) moti parashikohet me vranësira dhe intervale të shkurtëra kthjellimesh. Në të gjithë vendin do ketë reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar.

Ne veri-verilidje në lartësin mbi 600 metra do ketë reshje në formën e dëborës, ndërsa në juglindje reshje bore do ketë në lartësin mbi 1100 metra. Mjegull e dendur në orët e mengjesit si dhe në momentin e reshjeve të shiut.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e reshjeve fiton shpejtësi deri në 18m/sek. Valëzimi në dete do jetë i forcës 3-4 ballë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 1°C deri në 8°C

zonat e ulëta 4°C deri në 14°C

zonat bregdetare 6°C deri në 14°C.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img