Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Parashikimi i motit për nesër, IGJEUM: Priten temperatura deri në -14 °C

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5b918bf38d4b638a3bd1cbd3bd402744

Instituti i Gjeoshkencave, në parashikimin që bën për nesër, thotë se temperaturat do të arrijnë deri në -14 °C, në zonat malore. Ndërkohë, sot pasdite priten reshje lokale në Shkodër e Kukës.

RESHJET  

Sot pasdite (e diel, dt. 17) priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa nesër (e hënë, dt. 18) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt. 18) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

– në bregdet: 0 / 6 °C

– në vendet e ulëta: -3 / 5 °C

– në vendet malore: -14 / -3 °C 

ERA

Sot pasdite (e diel, dt. 17) dhe nesër ( e hënë, dt. 18) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

138915186_1916408655179638_321916347111566029_o.jpg

139491036_1916408675179636_3126328995305303085_o.jpg
139741820_1916408698512967_3760755816301916742_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img