Hapësire reklamuese

Aktualitet

Dita nis me vranësira, parashikimi i motit për këtë të dielë

Shkruar nga Newsbomb
Dita nis me vranësira, parashikimi i motit për këtë të

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Në orët e mëngjesit të kësaj së diele përgjatë luginave do të ketë prezencë të mjegullës së dendur.

Era pritet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1 ballë.

Temperaturat minimale do të jenë me rritje e mëngjes 1- 8 grade , temperaturat maksimale do të luhaten 12 - 14°C në veri , 16 -20°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese