Hapësire reklamuese

Aktualitet

Parashikimi i motit për fundjavën, na e tregon Instututi i Gjeoshkencave

Shkruar nga Newsbomb

Sot dhe nesër nuk do të ketë shi ndaj mund ta shijoni të qetë fundjavën.

 

Instituti i gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite (e shtunë dt.12) dhe nesër (e diel dt.13) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Ato do të pësojnë rënie të minimumeve dhe maksimumeve.

Më konkretisht, nesër (e diel dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: -1 / 9 °C

në vendet e ulëta: -3 / 6 °C

në vendet malore: -10 / 3 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë dt.12) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në veri të vendit, ndërsa nesër (e diel dt.13) ajo pritet të fryjë e lehtë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese