Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit për ditën e sotme, reshje të lehta dhe vranësira në të gjithë vendin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe për ditën e sotme na pret e njëjta situatë meteorologjike si nw 24 orët e kaluara.

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura. Në zonën e jugperëndimit dhe veriperëndimit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Gjatë orëve të pasdites reshjet e dobta përfshijnë vijën bregdetare si dhe një pjesë të ultësirës perëndimore.

Era do të vijoj relativisht intensive me drejtim juglindje – lindje dhe shpejtësi 15-25m/s. Temperaturat në vlerat e mëngjesit pritet të kenë një rritje prej 1-4 gradw krahasuar me sot ndërsa ato të mesditës nuk do të kenë luhatje nga ato të ditës së sotme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img