Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit: Nesër, vranësira dhe reshje shiu në këto zona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë ditës së nësërme pritet që të ketë mot të paqëndrueshëm.

Shëebimi Meterologjik bën me dije se do të ketë reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore kryesisht në mesditë e pasdite. Temperaturat në zonat malore ditën e nësërme shkojnë në 10°C.

Njoftimi i Shërbimit Meterologjik Ushtarak:

Ditën e merkurë vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore kryesisht në mesditë e pasdite. Era do të fryjë nga veriperëndimi-verilindja  me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

zonat malore          10°C deri në 23°C

zonat e ulëta          14°C deri në 28°C

zonat bregdetare    15°C deri në 27°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img