Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

d39a3502fdc0af79adccba56472a6a5f

Moti ditën e sotme pritet të jetë me alternime kthjellimesh.

 

Ndërkohë në disa qarqe do të ketë edhe reshje shiu, madje të shoqëruara me shtrëngata.

Parashikimi nga IGJEUM:

RESHJET

Sot priten reshje intensive në qarqet LEZHË, DURRËS, TIRANË dhe ELBASAN.

Në këto qarqe mund të shfaqen përmbytje të vogla, të lokalizuara si pasojë e intensitetit të lartë të reshjeve. Reshjet do të jenë në formë shtrëngate në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të shoqërohen me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 21 °C

në vendet e ulëta: 14 / 22 °C

në vendet malore: 9 / 18 °C

ERA

Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të shkurtra deri e fortë.

Më shumë

spot_img