Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Territori dominohet nga kthjellime dhe vanësira kalimtare në pjesën e parë të dtës.

 

Por pasditja sjell kthjellim gradual të motit në zonat Perëndimore duke lënë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme zonat malore, kryesisht ektremet Verilindje-Juglindje.

Sipas Meteolab era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga Perëndimi, ndërsa në det vijon dallgëzimi i ulët.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes e mesditë duke bërë që ekstremumet termike të luhaten nga 12 në 34 gradë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img