Parashikimi i motit, mësoni si do të nis java

Publikuar tek: aktualitet, më 22:32 19-05-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të nis java

Nesër priten reshje mesatare në qarkun Durrës dhe të dobëta në pjesën tjetër të territorit.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, në shumicën e qarqeve reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare.

Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 20 °C

në vendet e ulëta: 14 / 20 °C

në vendet malore: 10 / 17 °C

ERA

Nesër (e hënë dt.20) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë.

ZJARRET NË PYJE

Nesër (e hënë dt.20) të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin ‘S’KA RREZIK’ për zjarre në pyje.

60614535_1346854712135038_4271640628535754752_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0050268173217773
array(1) { ["section"]=> string(51) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-nis-java-164912" }