Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

5a9d57daeea726e24845a5b047c30386

Vendi ka hyrë në një paqëndrueshmëri, e cila do të vijojë dhe në ditët e ardhshme.

Për pasojë në vend do të mbizotërojnë vranësirat dhe reshjet e shiut, të cilat do të marrin hera-herës impulse në formën e shtrëngatave, rrebeshit me rrufe.

Në shumicën e qarqeve reshjet do të vijojnë mesatare, në qarkun Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër reshjet priten të jenë mesatare deri lokalisht intensive të shoqëruara me shtrëngata.

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 11 / 18 °C, në vendet e ulëta: 10 / 19 °C dhe në vendet malore: 6 / 13 °C.

Ndërsa era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet dhe Jug të vendit.

Më shumë

spot_img