Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit, dita nis me vranësira e diell, temperaturat mbeten të ulëta

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e928962a96b99657aaaa46c88ab1a3a5

Ditën e sotme (e mërkurë) parashikohet që vendi ynë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë intervalet me diell, me këto të fundit më tepër prezente përgjatë zonës së jugut. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave dhe zonat malore do të ketë prezencë të mjegullës së dendur e mjegullinës duke bërë që shikimi të ulet ndjeshëm në këto zona.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – juglindje e lehtë dhe shpejtësi mesatare 1-4m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 0°C deri në 8°C

zoant e ulëta 1°C deri në 17°C

zonat bregdetare 4°C deri në 19°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img