Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Parashikimi i motit: Dielli mbulon sot gjithë vendin, sa do jenë temperaturat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

495840594a468e1b5f71e6dd9ad4637f

Ditën e Enjte (sot) vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. 

Era parashikohet të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut e fortë deri dhe intensive me shpejtësi mesatare 3-12m/s. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulta pranë tyre dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 20-25m/s. Valëzimi i forcës 2 dhe 4 ballë.

Gjithashtu vlen për tu theksuar se për shkak të temperaturave negative dhe reshjeve të dëborës në zonat malore priten ngrica të forta përgjatë akeseve rrugore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -5°C deri në 6°C

zonat e ulëta 1°C deri në 13°C

zonat bregdetare 4°C deri në 12°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img