Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Parashikimi i Monika Kryemadhit: Opozita e bashkuar merr 100 mandate, PS e ka shumë të vështirë për të dalë edhe e treta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c668c06e87004a21a59b921a4443b274

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bërë parashikimin e saj për zgjedhjet e 25 prillit, duke u shprehur se opozita e bashkuar do të marrë 100 mandate.

“Edi Rama paguan për të tjetërsuar dhe manipuluar opinionin publik. I dobëti do të shitet i fortë, sa më i fort të shitet, aq më i dobët është. Kandidatët e opozitës duhet të bëjnë 5 takime me nga 10 vetë në ditë, për 57 ditë, nga ora 6 e mëngjesit, në orën 10 të darkës, dhe do të kemi takuar deri në fund 810 mijë faktorë të takuar. Kjo përkthehet në 100 mandate”, tha Kryemadhi për A2.

Sipas saj, Partia Socialiste jo vetëm që nuk do të ketë shans të dalë e para, por do ta ketë shumë të vështirë të dalë edhe e treat.

“Ju them që nuk ka shans që PS të dalë e para. Të urojmë që të dalë edhe e treta, sepse është shumë e vështirë të dalë e treta”.

Më shumë

spot_img
spot_img