Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Parashikimi i Evi Kokalarit: Berisha vjen në krye të PD-së, në vitin 2024 Republikanët marrin pushtetin në SHBA dhe ia heqin “non grata-n”, ai bëhet kryeministër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari, e cila është pozicionuar në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ka bërë parashikimin e sja se çfarë do të ndodhë pas Kuvendit Kombëtar të PD-së në 11 dhjetor.

Ajo tha në emisionin “Opinion” se Berisha do të bëhet kryetari i ardhshëm i PD-së dhe më pas kryeministër, ndërsa Republikanët do të marrin pushtetin dhe do ia heqin “non gratan” ish-kryeministrit.

“Kongresmenët po i kërkojnë llogari Blinkenit pse nuk jep prova. I  janë dërguar tre letra deri tani dhe ai nuk përgjigjet.  Ke Grenell që po merret me këtë punë se po përdorin Departamentin e Shtetit për gjëra që nuk duhet të përdoren.

Mënyra se si vepron departamenti i shtetit është cenimi më i madh i demokracisë amerikaneBerisha bëhet kryetar i PD-së. Në 2024 shanset janë që një republikan të kthehet në Shtëpinë e Bardhë dhe do ja heqin ‘non grata’ Berishës, dhe më pas ai bëhet kryeministër ”, u shpreh Kokalari.

Më shumë


spot_img
spot_img