Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Parashikimi i ekspertëve: Këtë verë mund të fluturojmë ku të duam, vaksinimi do ndihmojë në hapjen e kufijve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fe561b0777536d5480d5a01b29a190c

Ekspertët e industrisë së udhëtimit kanë bërë një parashikim premtues për sa i përket hapjes së kufihve në verën e këti viti.

Sipas tyre vaksinimi i popullsisë do të ndihmojë shumë në hapjen e kufijve, pasi numri i rasteve të reja do të bjerë dhe kjo do të sjellë normalizim të situatës.

“Unë jam shumë i sigurt që në fillim të majit e tutje të gjithë do të jemi në një botë shumë më të mirë.”,-tha Paul Charles, themelues dhe CEO i “The PC Agency”, këshilluese udhëtimi me qendër në Londër.

Vitin që lamë pas udhëtimet me avion ishin të bllokuara për disa muaj, duke bërë që shtetet të humbnin shumë të ardhura nga turistët, të cilët u detyruan që t’i kalojnë pushimet verore në karantinë.

Më shumë

spot_img
spot_img