Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Paraqitje e dobët e Kombëtares shqiptare, humb 0-1 ndaj Lituanisë (VIDEO)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e8f3f43571a266b6d2af3b1f40425e9c

Ka përfunduar sfida mes Shqipërisë dhe Lituanisë e vlefshme për raundin e grupeve në National League (Liga e Kombeve).

Miqtë rrëmbyen një 3 pikësh shumë cinik, pas gabimeve të njëpasnjëshme të skuadrës sonë. Në përgjithësi Shqipëria zhvilloi një ndeshje të dobët, pa busull dhe pa një qëllim, me pak ide për të sulmuar portën kundërshtare.

Mirëpo minuta 51 ishte fatale për ne, kur Gjasula gabimisht ia fali topin lojtarit kundërshtar, i cili me lehtësi kaloi edhe portierin Strakosha që kishte dalë më shumë seç duhet nga zona e tij.

Edhe pse goditja drejt portës ishte e lehtë, Hysaj nuk bëri asgjë për ta larguar atë top nga kuadrati. Tanët u përpoqën për të barazuar shifrat, por më kot, ndeshja përfundoi 0-1.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img