Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Parandalohet tragjedia në Kavajë, vajza në kushte depresioni merr armën e babait dhe në tentativë për të vrarë veten plagoset

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

10147e88d3726161128c39b049ce7268

Një tragjedi është parandaluar në Kavajë, ku një vajzë, në kushte depresioni ka marrë armën e babait të saj dhe ka tentuar të vrasë veten.

Ajo është plagosur me armën, e cila ishte pa leje dhe për këtë arsye është arrestuar babai i saj.

“Shërbimet e Komisariatit të Polciisë Kavajë  pas njoftimit të marrë se në fshatin Mengaj, Kavajë, shtetësja B.K., në gjendje depresive dyshohet se është vetëplagosur me armë zjarri, menjeherë kanë organizuar punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Nga veprimet hetimore të kryera nga grupi hetimor, i përbërë nga  Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në DVP Tiranë dhe Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë, nën drejtimin e Prokurorisë    ka rezultuar se arma e zjarrit e përdorur nga kjo shtetase mbahej në banesë prej vitesh pa leje nga babai i saj shtetasi P.K.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimin në flagrancë i shtetasit P.K.,60 vjeç, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img