Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Paralizohet” trafiku në Tiranë, protestuesit bllokojnë kryqëzimin tek “Myslym Shyri”

Lajme të ngjashëm

Vijon protesta në kryeqytetet për rritjen e çmimeve. Nga Kryeministria qytetarët kanë lëvizur drejt Myslym Shyrit.

Protestuesit kanë bllokuar një nga rrugët kryesore në Tiranë siç është kryqëzimi tek Myslym Shyri, që ka bërë që të paralizohet trafiku.

Dhjetëra makina kanë mbetur në trafik, ku disa i mbështesin, ndërsa disa të tjerë i bien borisë dhe kërkojnë që të lirohet rruga.

Protestuesit më parë janë shprehur se do të bllokojnë rrugë, pasi protesta nuk mund të ishte vetëm në podium dhe me fjalime.

Më shumë