Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Paralajmëron Moska: Do i përgjigjemi menjëherë NATO-s nëse vendos…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rusia ka paralajmëruar se do të reagojë menjëherë nëse NATO vendos forcat bërthamore dhe infrastrukturën më afër kufirit të saj.

Zëvendësministri i Jashtëm Alexander Grushko tha se Rusia e di se NATO dëshiron të “militarizojë gjithçka që mundet”.

Ai tha se zgjerimi i propozuar i NATO-s për të përfshirë Finlandën dhe Suedinë do të shkaktonte një “reagim politik” nga Rusia.

“Ai reagim do të bazohej jo në emocione, por në një analizë të plotë të situatës” tha Grushko.

Kujtojmë që Suedia dhe Finlanda pritet të marrin pjesë në një takim të NATO-s sot, Pritet q në ditët e ardhshme të aplikojnë zyrtarisht për në NATO.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img